Międzynarodowa współpraca w sezonie 2022/2023

Przed sezonem 2022/2023 Wydział Sędziowski PZHL nawiązał współpracę z Duńską Federacją Hokeja na Lodzie co umożliwiło udział trójki Naszych sędziów w składzie: Michał Baca, Bartosz Kaczmarek oraz Krzysztof Kozłowski w kursie przygotowawczym do sezonu 2022/2023 duńskiej Ekstraklasy. Podczas czterodniowego pobytu w centrum szkoleniowym w miejscowości Herning nasi sędziowie mieli okazję wziąć udział w panelu szkoleniowym, treningach na lodzie oraz wzięli udział w egzaminach sprawnościowych. Dodatkowo w ramach szkolenia polscy sędziowie poprowadzili mecze przedsezonowe duńskiej Ekstraligi.

W opinii otrzymanej od Duńskiej Federacji Hokeja na Lodzie nasi sędziowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony co może stanowić podstawę do dalszej współpracy.

Jednocześnie w ramach współpracy z Ukraińską Federacją Hokeja na Lodzie przed kursem przygotowawczym do sezonu 2022/2023 organizowanym przez Wydział Sędziowski PZHL udział wzięło 3 sędziów z Ukrainy:

Andrei Kicha – sędzia główny z licencją IIHF

Sergei Kharaberyush – sędzia liniowy z licencją IIHF

Erik Mintsevych – sędzia liniowy w lidze ukraińskiej

Sędziowie z Ukrainy uczestniczyli w szkoleniu dla sędziów PHL oraz MHL, zaliczyli egzaminy sprawnościowe oraz teoretyczne i w ramach współpracy oraz na zaproszenie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poprowadzą gościnnie spotkania w PHL w sezonie 2022/2023.

Ze sportowym pozdrowieniem,

WS PZHL