Międzynarodowa współpraca w sezonie 2022/2023

Przed sezonem 2022/2023 Wydział Sędziowski PZHL nawiązał współpracę z Duńską Federacją Hokeja na Lodzie co umożliwiło udział trójki Naszych sędziów w składzie: Michał Baca, Bartosz Kaczmarek oraz Krzysztof Kozłowski w kursie przygotowawczym do sezonu 2022/2023 duńskiej Ekstraklasy. Podczas czterodniowego pobytu w centrum szkoleniowym w miejscowości Herning nasi sędziowie mieli okazję wziąć udział w panelu szkoleniowym, treningach na lodzie oraz wzięli udział w egzaminach sprawnościowych. Dodatkowo w ramach szkolenia polscy sędziowie poprowadzili mecze przedsezonowe duńskiej Ekstraligi.

W opinii otrzymanej od Duńskiej Federacji Hokeja na Lodzie nasi sędziowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony co może stanowić podstawę do dalszej współpracy.

Jednocześnie w ramach współpracy z Ukraińską Federacją Hokeja na Lodzie przed kursem przygotowawczym do sezonu 2022/2023 organizowanym przez Wydział Sędziowski PZHL udział wzięło 3 sędziów z Ukrainy:

Andrei Kicha – sędzia główny z licencją IIHF

Sergei Kharaberyush – sędzia liniowy z licencją IIHF

Erik Mintsevych – sędzia liniowy w lidze ukraińskiej

Sędziowie z Ukrainy uczestniczyli w szkoleniu dla sędziów PHL oraz MHL, zaliczyli egzaminy sprawnościowe oraz teoretyczne i w ramach współpracy oraz na zaproszenie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poprowadzą gościnnie spotkania w PHL w sezonie 2022/2023.

Ze sportowym pozdrowieniem,

WS PZHL

sprzęt ochronny zawodników – 9.3 koszulka gracza z pola oraz 9.7. OCHRONA TWARZY

źródło polskihokej.tv
źródło polskihokej.tv

Za nami pierwsze dwie kolejki PHL . Podczas meczów rzuca się w oczy duża ilość zawodników z nieprawidłowym sprzętem – pleksa na kasku , oraz koszulki w spodniach .

Wydział szkolenia apeluje o przestrzeganie zasad gry i egzekwowanie przepisu 9.3 KOSZULKA GRACZA Z POL A , oraz 9.7. OCHRONA TWARZY. Poniżej wykładnia przepisów :

9.3. KOSZULKA GRACZA Z POLA Koszulki muszą być noszone całkowicie na zewnątrz spodni ochronnych i przez cały czas muszą być odpowiednio do nich przymocowane za pomocą pasków do wiązania. Jeżeli którykolwiek z graczy danej drużyny nosi koszulkę w sposób nieprawidłowy, po wcześniejszym ostrzeżeniu nałożona zostanie kara mniejsza

9.7. OCHRONA TWARZY Istnieją trzy (3) dozwolone rodzaje ochrony twarzy, które mogą być dołączone do przedniej części kasku zawodnika: półpleska, krata lub pełna pleksa.
Wszyscy gracze urodzeni po 31 grudnia 1974 roku, muszą nosić jako minimum, „półpleksę”. Musi ona być prawidłowo przymocowana do kasku tak aby zapewnić odpowiednią ochronę, musi ona w całości zakrywać oczy oraz nos gracza.
„Półpleksa” musi być przymocowana do kasku wzdłuż boków tak, aby nie mogła być podniesiona ponad kask lub zbytnio opuszczona
.