sprzęt ochronny zawodników – 9.3 koszulka gracza z pola oraz 9.7. OCHRONA TWARZY

źródło polskihokej.tv
źródło polskihokej.tv

Za nami pierwsze dwie kolejki PHL . Podczas meczów rzuca się w oczy duża ilość zawodników z nieprawidłowym sprzętem – pleksa na kasku , oraz koszulki w spodniach .

Wydział szkolenia apeluje o przestrzeganie zasad gry i egzekwowanie przepisu 9.3 KOSZULKA GRACZA Z POL A , oraz 9.7. OCHRONA TWARZY. Poniżej wykładnia przepisów :

9.3. KOSZULKA GRACZA Z POLA Koszulki muszą być noszone całkowicie na zewnątrz spodni ochronnych i przez cały czas muszą być odpowiednio do nich przymocowane za pomocą pasków do wiązania. Jeżeli którykolwiek z graczy danej drużyny nosi koszulkę w sposób nieprawidłowy, po wcześniejszym ostrzeżeniu nałożona zostanie kara mniejsza

9.7. OCHRONA TWARZY Istnieją trzy (3) dozwolone rodzaje ochrony twarzy, które mogą być dołączone do przedniej części kasku zawodnika: półpleska, krata lub pełna pleksa.
Wszyscy gracze urodzeni po 31 grudnia 1974 roku, muszą nosić jako minimum, „półpleksę”. Musi ona być prawidłowo przymocowana do kasku tak aby zapewnić odpowiednią ochronę, musi ona w całości zakrywać oczy oraz nos gracza.
„Półpleksa” musi być przymocowana do kasku wzdłuż boków tak, aby nie mogła być podniesiona ponad kask lub zbytnio opuszczona
.