Wszystkie wpisy, których autorem jest Bartosz

Przepisy – sezon 2021/2022

Szanowni Państwo,

Od sezonu 2021/2022 Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie wprowadza nowe, ujednolicone przepisy gry. Jednolite przepisy mają obowiązywać na całym świecie i we wszystkich turniejach rangi IIHF.

W związku z tym, Komisja Szkoleniowa prowadzi obecnie intensywne prace nad przetłumaczeniem przepisów na język polski.

W ramach postępu prac nad tłumaczeniem, na stronie będą pojawiały się wersje robocze przetłumaczonych przepisów, aby mogli już Państwo się z nimi zapoznawać.

Poniżej kilka przydatnych linków do oryginalnej wersji przepisów oraz filmu pokazującego główne zmiany w przepisach. Zastrzegamy jednak, że nie są to wszystkie wprowadzane zmiany.

Przepisy gry – sezon 2021/2022

2021_22_IIHF_RuleBook.pdf

Film prezentujący zmiany:

(1) New IIHF Rule Book 2021/2022 – Quick Start Guide – YouTube

Zespoły sędziowskie, które będą prowadzić mecze przedsezonowe, prosimy o zapoznanie się z materiałami i prowadzenie meczy na podstawie nowych przepisów gry.

W razie pytań prosimy o kontakt.

Z poważaniem,

Komisja Szkoleniowa

Play Off – reklama + informacje

Szanowni Koledzy,

Z uwagi na rozpoczynającą się fazę Play Off proszę o naszycie reklam Województwo Śląskie. Reklama powinna znajdować się na plecach – nad reklamą Gorący Potok (jeżeli ktoś posiada koszulkę, gdzie reklama Gorący Potok znajduje się na górze koszulki – proszę o naszycie reklamy „Województwo Śląskie” pod reklamą „Gorący Potok”).

Naklejki „Województwo Śląskie” proszę nakleić po obu stronach kasku.

Poniżej wyciąg z regulaminu PHL dotyczący sposobu rozgrywania dogrywek w fazie Play – Off:

„5. W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w ćwierćfinałach i półfinałach drużyny przystąpią do rozegrania jednej dogrywki 20-minutowej w stanie liczebnym 4 x 4. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia wyniku nastąpi seria rzutów karnych wykonywana po 5 zawodników z każdej drużyny. Przeprowadzenie serii rzutów karnych odbędzie się z zgodnie z zapisami w Przepisach gry w hokeja na lodzie.

6. W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w fazie finałowej (finał i mecz o 3 miejsce), drużyny przystąpią do rozgrania dogrywki w stanie liczebnym 3 x 3. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia będą następować kolejne dogrywki poprzedzone czyszczeniem powierzchni lodu.

Dogrywka wyłoni zwycięzcę w momencie zdobycia bramki przez jedną z drużyn, zgodnie z Przepisami gry w hokeja na lodzie.”

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry (artykuł 44 iv. ) przed 20-minutową dogrywką konieczne jest odnowienie powierzchni lodu.

W nadchodzącej fazie Play Off życzymy powodzenia.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Wydział Sędziowski PZHL

Koszulka 2

Koszulka 1

Artykuł 58 – Interpretacja

Szanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się rozbieżnościami przesyłamy Komunikat Komisji Szkoleniowej Wydziału Sędziowskiego dotyczący interpretacji artykułu  nr 58 Przepisów Gry w Hokeja na Lodzie.

Interpretacja obowiązuje od dnia zamieszczenia komunikatu.

W miarę możliwości proszę o przekazanie wytycznych kierownikom drużyn przed meczami.

Ze sportowym pozdrowieniem

Komisja Szkoleniowa WS PZHL

Komunikat – Procedura Wznowień